shadow

Здавайте кров, здавайте плазму, даруйте людям життя і робіть це частіше

Кожен третій житель Землі хоча б раз у житті потребує переливання крові.
Слід замислитись, яку справу, навіть просту й незначну, я можу здійснити зараз же, невідкладно, щоб прийти на допомогу комусь, хто цього потребує, зовсім поряд зі мною? При цьому є окремі категорії людей, які не можуть обійтися без донорської крові. В особливих випадках людині потрібні препарати крові довічно. Донорська кров потрібна хворим з хірургічною патологією, постраждалим у катастрофах, аваріях та нещасних випадках, пораненим військовим, хворим з онкологічною патологією тощо.
Тому, співчуття – це не лише емоція, а це набагато більше. Це дія. Це мотивація допомогти тим, кому гірше: людям, які опинилися в скрутних обставинах, з яких їм самим не вибратися.
Повномасштабна війна, спричинена вторгненням російської армії в Україну, докорінно змінила все наше життя, створила нові виклики: кров щодня необхідна, аби рятувати поранених захисників і лікувати цивільних пацієнтів, тому потреби в донорській крові значно зросли.
Як багато людина може зробити для стражденних, чиє життя залежить саме від донорів. Кожна дитина, яка захворіла на рак, чи людина, що потрапила в аварію, чи військовий, який стоїть на захисті нашої держави, сподівається на допомогу. Адже, перша донація може врятувати три життя!

Здача крові може не тільки врятувати чиєсь життя. Це корисно і для самого донора. Завдяки компенсаторним особливостям організму, здача крові спонукає до відновлення та омолодження організму, також підвищуються його захисні функції. Донор краще переносить оперативне лікарське втручання.

Відповідно до Закону України «Про донорство крові», «Почесний донор» отримує до пенсії 10% від прожиткового мінімуму, 50% знижку на придбання ліків, безкоштовне та позачергове протезування зубів, а також, в разі потреби, забезпечується всіма препаратами крові. У день здачі крові донор отримує 68 гривень на харчування та довідку на 2 вихідні дні.

Чим більше людей приєднається до цієї доброї справи, тим більше посмішок та вдячності врятованих від загибелі людей буде навколо!